O nás

Naše osivo pochází výhradně z kulturních matečných rostlin. Zasíláme do celého světa. Disponujeme schopností zajistit fyto certifikát.

Naše rodinná firma má dlouholetou tradici. Hlavou celé firmy jsem já -Jan Novák. S pěstováním kaktusů jsem začal v roce 1999 a postupem času koníček přerostl v podnikatelskou činnost. Srdeční záležitostí jsou pro mě jihoamerické druhy kaktusů, které tvoří většinu sbírky.  Po domluvě je možné ji od jarních do časně podzimních měsíců navštívit na adrese v Otnicích. Rád Vás sbírkovým skleníkem provedu a to včetně odborného výkladu. Lze se domluvit i na zakoupení rostlin přímo na místě. Protože máme nejen českou, ale i zahraniční klientelu přizval jsem k podnikání svoji dceru Elišku Rumpovou (roz. Novákovu).

Eliška je absolventka rostlinolékařského oboru na Mendelově univerzitě, a proto se stará o zařizování rostlinolékařských pasů a dále  komunikuje s příslušnými orgány pro vystavování fyto cetifikátu, díky kterému je možné uspokojit i zahraniční milovníky a sběratele kaktusů. Mimo prodej semen a rostlin zajišťujeme i vzdělávací přednášky na kaktusářská témata pro širokou laickou i odbornou veřejnost.  Od roku 2020 nabízíme také kaktusová trička, mikiny a hrníčky a autorským potiskem. 

Kaktusy z kulturních zdrojů

Osvědčení pro vydávání rostlinolékařských pasů v EU

od roku 1999

Posíláme do celého světa

Přejít nahoru